Huzurlu Bir Uyku İçin Banyo

Bebeklerin ilk aylarda en çok zorlandıkları hususların başında uyku düzeni geliştirmek geliyor. Çoğu bebek uykuya dalmakta zorlanabiliyor ya da kesintisiz bir uyku uyuyamıyor. Bunu sağlamak adına bebeklere uyku eğitimi verilmesi yararlı oluyor. Bebeğe bir uyku rutini sunulması uykuya geçişi kolaylaştırmak bakımından önem taşıyor. Bunun için uyku öncesi sürekli olarak aynı davranışları sergileyerek minik yavrunuzu kolayca uykuya hazırlayabilirsiniz. Bebek banyosu da bu rutinin içinde önemli bir yere sahip. Uyku öncesi yaptıracağınız ılık bir banyo ile bebeğinizin huzurlu bir uykuya adım atmasını ve daha uzun bir süre kesintisiz uyumasını sağlayabilirsiniz.

Banyo Ürünleri Sağlıklı Olmalı

Bebek banyosu bebeğe uyku rutini kazandırmak bakımından önemli olduğu kadar bebeğinizin sağlığı açısından da önem taşıyor. Bebeğin cildinin düzenli olarak temizlenmesi egzama ve pişik gibi bebeklerde sık karşılaşılan problemlere karşı bebeği koruyor. Ancak banyonun bu sağlıklı etkisinden yararlanılabilmesi için kullanılan ürünlerin bebeğin cildine özel içerikte olması gerekiyor. Bebeğin cildi ile uyumlu Ph seviyesine sahip temizleme ürünlerinin bebeğin cildini tahriş etmeyecek yıkama ürünleri ile birlikte kullanılması gerekiyor. Banyo suyunun çok sıcak ya da soğuk olması bebekte çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Uygun sıcaklığı elle kontrol ederek anlayamıyorsanız web sitemizdeki banyo ürünleri içerisinde yer alan cihazları inceleyebilirsiniz. Banyo sonrası kullanılacak havlu ve bornoz ya da fırça ve tarak gibi ürünlerin de bebeğin cildini tahriş etmeyecek bir yapıda olmasına özen gösterilmesi gerekiyor.

Pratik Banyo Ürünleri

İlk dönemlerde bebek banyosu yaptırmak birçok anne için endişe kaynağı olabiliyor. Kendi başına oturamayan bebeği nasıl yıkayacağı sorusu anneleri tedirgin ediyor. Oysa günümüzde banyoyu pratik hale getiren birçok ürün mevcut ve bu ürünlere web sitemizden de kolaylıkla erişilebiliyor. Bebeklere özel küvetler ve banyo filelerini kullanarak bebeğinizi tek başınıza kolayca yıkayabilirsiniz. Biraz daha büyüyüp de oturmaya başladığında yüzüne su gelmesinden hoşlanmayan bebekler için banyo siperleri kullanılabilir. Banyo sırasında önüne oyuncak koyarak banyo saatlerini daha keyifli bir hale getirmeniz de mümkün olabilir.