Hassas Miniklere Özenli Odalar

Teni hassas ve narin minicik bir birey katılıyor evinize yakında. Üstelik hiçbir ihtiyacını kendisi karşılayamıyor ve isteklerini dile getirme yeteneğine de henüz sahip değil. Bu nedenle onun adına en rahat ve sağlıklı yaşam şartlarını sizin hazırlamanız gerekiyor. Beslenmesi, dinlenmesi, yıkanması ve oynaması için gereken her türlü üründe bebeğin hassasiyetini göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız gerekiyor. Bebek odası için kullanacağınız her bir ürün bebeğinizin sağlığını ve huzurunu etkileyeceğinden gerek malzeme gerekse tasarım bakımından bebeği rahat ettirecek ürünler kullanmanızda yarar var.

Sade ve Kullanışlı Bebek Odaları

Anne adayları özellikle ilk bebeklerinde çok heyecanlı oluyor ve piyasada bebek için satılan ne kadar ürün varsa ihtiyaçları olacağını zannederek bebek odasını eşyaya boğabiliyor. Oysa yeni doğan bir bebeğin öncelikle sükûnet ve huzura ihtiyacı var. Dolayısıyla bebek odası için ihtiyacınız olmayan çok sayıda ürün satın almak yerine bebeği rahat ettirecek sadelikte ve bebek bakımını kolaylaştıracak işlevsellikte ürünlere yönelmeniz daha yararlı olur. Bebeğiniz kendi odasında uyuyacak ve bakımı için de bu oda kullanılacaksa, dinlenmek için de kullanabileceğiniz bir emzirme koltuğuna oda dekorasyonunda yer vererek kendi işinizi de kolaylaştırabilirsiniz. Bebeğinizin odasında kıyafetlerini, oyuncaklarını, bez ve vücut bakım ürünlerini, kitaplarını koyabileceğiniz dolap ve raf gibi ürünler de odanın her zaman düzenli bir görünüme sahip olmasını sağlayarak sizi rahatlatabilir.

Bebek Odasında Aksesuar Kullanımı

İlk dönemlerde bebek odası mümkün olduğunca sade olmalı ve bebeği rahatsız edecek uyaranlar içermemeli. Dolayısıyla kalabalık aksesuar seçimi bebek için çok sağlıklı değil. Aksesuar seçiminde toz tutmamasına ve bebeğin güvenliğini riske atacak bir yapıya sahip olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Emzirirken ya da uykuya dalana kadar kullanabileceğiniz aydınlatma ürünlerini oda dekorasyonuna dâhil edebilirsiniz. Dekoratif yastıkları da aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Odanın ruhuna uygun halı ve perdeler kullanırken de bebeğinizde alerjik sorunlara neden olabilecek özellikte olmamasına dikkat etmenizde yarar var. Bebeğin yatağında bulunan nevresim ve diğer tekstil ürünleri ile halı ve perdelerin kolay yıkanabilir ürünler olması, bebeğe daha sağlıklı bir ortam sunmak açısından faydalı oluyor.