Hamile Kıyafeti Seçimine Nelere Dikkat Edilmeli

Hamile kıyafeti seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken ilk noktalar bu kıyafetlerin vücudunuza uygun oluşu, size rahat hareket sunuşu ve sağlıklı oluşu olmaktadır. Annenin bu kıyafetler içerisinde kendisini kısıtlamaması ve rahat hissetmesi oldukça önemlidir. Özellikle kış aylarında hamilelik dönemi geçiriyor iseniz sizi sıcak tutacak olan pamuk kumaşlı giysileri seçmelisiniz. Sentetik ve naylon karışımlı olan kıyafetler hem sağlıksız olacak hem de anneyi ısıtmayacaktır. Hamililer için çıkartılan kıyafetler arasında hava alan modeller de en ideal kıyafetler arasında yerini almıştır. Hava geçirgen yüzeyleri sayesinde annenin aşırı terlemesini önler ve kuruluk sağlar.

Hamilelik Sürecinde Kıyafet Seçimi

Hamile kıyafeti seçimi yaparken bir diğer dikkat edilmesi gereken noktada ilk üç aydan sonra büyümeye başlayan göğüsler olmaktadır. Büyümeye başlayan göğüslerin anneyi rahatsız etmemesi için uygun ölçülerde sutyen veya yarım atletlerin takılması çok önemlidir. balenli ve geniş askılı modeller bu konuda ideal modellerdir. Hamilelik sırasında göğüslerin deforme olmaması için memenin iyi bir şekilde desteklenmesi çok önemlidir. Bu nedenle uyuma sırasında da destekleyici, hamileler için özel satılan sutyenleri kullanmak gerekir. Günümüzde hamililer için oldukça fazla kıyafet seçenekleri üretilmektedir. Bu kıyafetlerden en beğenileni de hamile pantolonları olmaktadır. Bu pantolonlar hamilelerin büyüyen karınlarına özel olarak geniş bir bel çevresi özelliği ile üretilirler. Aynı zamanda bel karnı saran bölge likralı kumaş olduğundan dolayı annenin karnını sıkmaz ve anneye rahat hareket etme imkânı tanır. Bu sebeple hamilelik kıyafetlerinizi seçerken markaların hamile giyim kategorisinden faydalanmanızı öneririz.

Hamileyken Kıyafet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamile kıyafeti seçimi konusunda geçmişten günümüze gelen konulardan biri de ayakkabılar olmuştur. Bu süre zarfında anne ayaklarını hava aldıracak, ayak tabanı rahat, mümkünse ortopedik ayakkabıları tercih etmelidir. Topuklu ayakkabı giyilmesi için bu dönem için sakınca oluşturmaktadır. Hamileler için çok şık özel gün kıyafetleri de bulunmaktadır. Bu kıyafetler yine annelerin rahat hareket etmesini sağlayan bol, salaş, pamuktan üretilmiş kıyafetler olmalıdır. Kıyafet seçiminizi yaparken tüm bu kriterlere dikkat ederek seçiminizi yapabilirsiniz.